0322 235 17 11

0533 685 59 04

HOŞGELDİNİZ

EVSEL SU ARITMA SİSTEMLERİ

1-KABA TORTU FİLTRESİ
Suda bulunan tortu, çamur, kum, kir, pas, bulanıklığa sebep olan partikülleri tutar. Filtrasyon aralığı 10 mikrondur, filtre kirlendiği zaman değiştirilir. Süre sudaki kirliliğe bağlı değişir.

2-AKTİF KARBON FİLTRESİ (10 Micron, Nominal 3 Micron)
Sistemin amacı suyun içerisinde tat, koku ve renk bozukluğuna sebep olan klor, zehirli ilaç, asbest, yağ ve benzeri organikleri absorbe etmektir.

3-AKTİF KARBON FİLTRESİ (1 Micron)
Sistemin amacı suyun içerisinde tat, koku ve renk bozukluğuna sebep olan klor, zehirli ilaç, asbest, yağ ve benzeri organikleri absorbe etmektir. T.O.C ve V.O.C arıtımı sağlar (total organic carbon ve veriable organic carbon)

4-MEMRAN FİLTRE (REVERSE OSMOSIS İŞLEVİNİ YAPAN FİLTRE)
Ozmoz farklı iyon derişimlerine sahip olan ve aralarında bir yarı geçirgen membran bulunan iki çözeltinin ozmik basınç vasıtasıyla iyon derişimlerinin eşitlenmesi olayıdır. Bu olayı tersine çevirmek için bir pompa ile ozmik basınçtan daha büyük bir basınç uygulandığında, yarı geçirgen olan ve üzerinde 5 Angstrom boyutunda gözenekler bulunan membran sadece saf suyu geçirirken bakteriler, pirojenler, organik maddeler, askıda katı maddeler, erimiş tuzlar, nitrit alüminyum ve ağır metalleri tutar. Reverse Osmosis dışındaki hiç bir proses tek başına sudaki bütün yabancı maddeleri R.O. veriminde arıtamaz.

5- POST AKTİF KARBON FİLTRESİ (Son Tatlandırıcı)

Sistemin amacı; membran filtreden geçirilerek saflaştırılan su basınç tankında bekletilir su kullanım ihtiyacı doğduğunda musluk düğmesine basılarak basınç altındaki su son karbon filtreden geçirilerek tatlandırılır ve içime hazırdır.

AMACIMIZ

NURSU, Çevre Teknolojileri alanında hizmet vermek üzere kurulmuştur. Müşterilerinin çevre yatırımlarının; akılcı, kalıcı, hesaplı ve verimli olmasını sağlamaktadır.