0322 235 17 11

0533 685 59 04

HOŞGELDİNİZ

NURSU OTOMATİK AKTİF KARBON FİLTRELERİ

Aktif karbon sularda istenmeyen klor, renk, tat, koku veren eriyik gazlar, artıklar olduğu gibi, çözülmemiş organik ve inorganik kirliliklerinde arıtılmasında kullanılmaktadır. Aktifleştirme işlemi ile yaklaşık 100 kat arttırılan karbon mineralleri, organik maddeleri absorbe ederek filtre eder. Aktif karbon kömürümsü ancak çok geniş yüzey alanına (1000-1500 m2/gr) sahip bir malzemedir. Aktif karbon filtrenin verimliliğini, filtre yatağında kullanılan aktif karbonun özellikleri ve suyun filtrasyon hızının doğru seçilmiş olması belirler.

Reçineli Su Yumuşatma Cihazlarının gerçekleştirdiği, suda bulunan sertlik yapıcı iyonların alınması işlemidir. Tam otomatik olan su yumuşatma sistemleri, suyun sertliğini 0 Fr sertliğine veya istenilen bir sertlik değerine düşürerek, içimi hoş, makine ve ısıtma ünitelerinin kireçlenmeye karşı korunmasını, dolayısıyla uzun ömürlü bir kullanım temin eder.


AMACIMIZ

NURSU, Çevre Teknolojileri alanında hizmet vermek üzere kurulmuştur. Müşterilerinin çevre yatırımlarının; akılcı, kalıcı, hesaplı ve verimli olmasını sağlamaktadır.